Ko je talna obloga izbrana, je potrebno izmeriti površino tal in narediti popis del. Površina, na katero se polaga, mora biti ustrezno pripravljena: dovolj trdna, ravna, čista in suha. Pogoji pri vgradnji (temperatura podlage in zraka ter vlažnost zraka) morajo biti ustrezni. Vezni materiali (lepila, vijaki) morajo zagotoviti zadosten oprijem s podlago, da bo obloga prenesla predvideno obrabo in napetosti pri spremembah klimatskih pogojev.
Pri polaganju brez lepljenja (plavajoče), je potrebno izbrati primerno podlogo, ki bo zmanjšala udarni zvok in obloga po njej ne bo drsela. Sredstva za površinsko obdelavo (laki, olja, zaščitni premazi) naj se nanašajo po navodilih proizvajalca in v ustreznih klimatskih pogojih.
Vgradnjo naj opravi samo usposobljen podopolagalec, ki dobro pozna izbrano talno oblogo in njene posebnosti. Izogibajte se vsestranskim ”mojstrom” in ne izberite podopolagalca samo zaradi nizke cene. Pred vgradnjo mora preveriti materiale, pri vgradnji pa upoštevati pravila stroke in navodila proizvajalca.
Pri izvedbi del je priporočljiv nadzor s strani neodvisnega strokovnjaka. Kvalitetna talna obloga, ki je kvalitetno položena, je kvalitetna talna obloga!